Filmy produktowe

Filmy produktowe - wyróżnij się na tle konkurencji

Filmy produktowe są rodzajem video marketingowego. Ich głównym zadaniem jest atrakcyjna prezentacja produktu lub usług.  

Rozwój Internetu i wszechobecna cyfryzacja wpłynęła na nasze nawyki zakupowe.  Tę zmianę zachowań konsumenckich obrazuje dynamiczny wzrost branży e-commerce. Nowe sklepy internetowe powstają jak grzyby po deszczu. Konkurencja w niektórych branżach już jest wysoka, w pozostałych niedługo będzie. Walka o uwagę klienta poprzez profesjonalne zdjęcia i szczegółowe opisy ofert trwa. Postaw na skuteczniejszy sposób, czyli filmy produktowe i wyprzedź swoją konkurencję już dziś!

Trendy jednoznacznie pokazują na wzrost zainteresowania video jako najbardziej efektywną formę przekazu.  Rozwój Internetu w tym kierunku powoduje, że ludzie przyzwyczajają się do tego rodzaju pozyskiwania informacji. Przy okazji porzucając inne formy jak czytanie długich ofert. Dobrze zrealizowane filmy produktowe pomogą skutecznie trafić do klienta i podniosą atrakcyjność Twojego sklepu.

Wyróżnij swój sklep internetowy, skorzystaj z filmów produktowych od Splash Media i bądź krok przed konkurencją!

Dlaczego filmy produktowe sprzedają lepiej niż zdjęcia?

Wzrok stanowi dla nas jedno z głównych narzędzi poznawania świata, dlatego reklamy o charakterze wizualnym mają olbrzymi wpływ na budowanie rozpoznawalności marki oraz promocję produktów. Tak, kupujemy głównie oczami.

Fotografia, choć daje szerokie pole możliwości w zakresie prezentowania wybranych przedmiotów, nie jest medium dynamicznym. Czego nie powiemy o filmach produktowych. Ich przeważającymi zaletami są:

  • większe zaangażowanie odbiorcy poprzez ruch oraz pobudzanie większej ilości zmysłów np. słuchu, dzięki któremu przyciągamy więcej klientów.
  • przedstawienie przedmiotu właściwie z każdej perspektywy, dzięki temu budujemy wrażenie rzeczywistego obcowania z produktem, jak podczas zakupów w sklepie.
  • wzbudzanie potrzeb oraz generowanie emocji przy pomocy muzyki i obrazu, dzięki nim podnosimy prawdopodobieństwo podjęcia decyzji zakupowej.
  • przekazanie bardziej kompleksowych informacji o produkcie, dzięki temu unikniemy rozczarowania dotyczącego na przykład wielkości produktu.
  • wskazanie na wszystkie opcje użytkowania produktu, co daje klientowi możliwość lepszego go poznania i nauki sposobu jego używania.

Czy wiesz, że aż 84% nabywców podejmuje ostateczną decyzję o zakupie właśnie po obejrzeniu filmu?

Ułatw klientowi decyzję o zakupie. Promuj swoje produkty i usługi w najbardziej efektywny sposób. Postaw na skuteczne narzędzie marketingowe jakim są filmy produktowe od Splash Media!

Nasze filmy produktowe

Balticus – film produktowy zegarka

Balticus – film produktowy zegarka

Siłownik górniczy Hafner

Siłownik górniczy Hafner

znamy się na tym

Film produktowy - cena w parze z jakością!

Realizacja filmów produktowych to zadanie, które warto jest oddelegować specjalistom. Źle wykonane materiały wideo mogą mieć negatywny wpływ na wizerunek marki przekładając się na utratę potencjalnych klientów.

Do atutów filmów produktowych należy szeroki wachlarz możliwości ich wykorzystania. Znaleźć się mogą one nie tylko na platformach takich jak YouTube czy też Vimeo, ale również w mediach społecznościowych takich jak chociażby TikTok, Instagram, Facebook czy też Twitter.

Realizacja filmu produktowego wymaga specjalistycznego sprzętu – kamer, obiektywów, mikrofonów, a także właściwego oświetlenia. Oferujemy najwyższej jakości filmy produktowe. Prezentacje produktów realizowane przez studio filmowe Splash Media to krótkometrażowe produkcje pozwalające zaprezentować asortyment w najkorzystniejszym świetle.

Osobom poszukującym rozwiązań umożliwiających promocję usług oraz przedsiębiorstwa polecamy filmowanie dronem, filmy wizerunkowe oraz inne realizacje znane również jako filmy reklamowe.

Rodzaje filmów produktowych

Filmy produktowe w postaci reklam towarzyszą nam od wielu lat. Każdy z pewnością poczuł ich marketingową moc oglądając prezentację nowego modelu smartphone od jednego z czołowych producentów tych technologicznych sprzętów pierwszej potrzeby. Reklama nie jest jedynym rodzajem filmu produktowego, wyróżniamy kilka ich typów. Każdy wymaga innego budżetu oraz innych specjalistycznych umiejętności. Najpopularniejsze rodzaje to:

  •         Film prezentujący produkt – skupia się na przedstawieniu produktu w sposób atrakcyjny i przystępny dla widza. Zwykle zawiera informacje o sposobie użycia, funkcjach produktu oraz jego korzyściach.
  •         Film instruktażowy – prezentuje sposób użytkowania produktu.
  •         Recenzja produktu – zawiera opinię lub recenzję produktu.
  •         Film demonstracyjny – prezentuje produkt w sytuacji realnego użytkowania.
  •         Reklama produktu – krótki film promocyjny przeznaczony do wyświetlania na różnych platformach takich jak telewizja czy YouTube.

Prezentacja samego produktu lub usługi może być różna w zależności od wybranego typu filmu. Wyróżniamy filmy produktowe, w których przedmiot prezentowany jest na specjalnej platformie lub w postaci animacji 2D lub 3D. Niektóre rodzaje wymagają wystąpienia osób trzecich np. modelki prezentującej produkt lub jego użycie.

Studio filmowe Splash Media specjalizuje się w realizacji filmów produktowych prezentujących Twój produkt lub usługę w wyjątkowy sposób. Sprawdź nasze portfolio!

Filmy produktowe na czarnym tle - poznaj nasz sekret!

Czerń to kolor prestiżu i elegancji – tajemniczy, szlachetny i pociągający. Tworzy doskonały klimat, dzięki któremu film produktowy jest magnetyczny dla oka. Twój produkt wyłaniający się z cienia wygląda jak milion dolarów już na pierwszym ujęciu, a potem jest już tylko lepiej!

Seria zbliżeń na detale, poruszający się światłocień i Twój film produktowy staje się diamentem błyszczącym w toni reklam z jaką na co dzień się spotykamy. Do tego typu realizacji wykorzystujemy specjalnie dobrane, selektywne oświetlenie, które skupia uwagę tam, gdzie jest ona potrzebna.

 To trudna sztuka, ale sprawia nam wiele satysfakcji, kiedy długie godziny spędzone nad pojedynczym ujęciem Twojego filmu produktowego owocują nareszcie tym jednym, doskonałym – które trafi do ostatecznego montażu!

Na tego typu realizacje decydowali się już pod naszym dachem producenci części samochodowych, sprzętu laboratoryjnego, alkoholi a nawet hydrauliki górniczej!

Zapoznaj się z naszą ofertą filmów produktowych, które nie pozostają niezauważone!

Jak możemy Ci pomóc?

Strona używa ciasteczek.