Spot kinowy Pomorskie Dla Ciebie

Przedstawiamy spot kinowy o charakterze kampanii społecznej, zrealizowany na zamówienie instytucji publicznej. Zgodnie ze statystykami w każdej klasie licealnej aż 5 uczniów boryka się z problemami zdrowia psychicznego. Nalezą do nich nie tylko depresja, czy myśli samobójcze, ale także uzależnienia, doświadczanie hejtu, problemy z tożsamością płciową i/lub seksualnością, samookaleczenia, zaburzenia odżywiania, oraz kryzysy związane np z utratą bliskiej osoby. Dostrzeżone w porę symptomy pozwalają zwrócić się po pomoc – reklamowana witryna www.pomorskiedlaciebie.pl oferuje zarówno rzetelną wiedzę naukową w zakresie zdrowia psychicznego, oraz bazę danych zawierającą informacje o wszystkich placówkach świadczących pomoc właśnie w zakresie zdrowia psychicznego. Była ona częścią szeroko zakrojonej kampanii społecznej, obejmującej także spotkania, szkolenia dla nauczycieli, integrację sieci pomocy dla młodzieży, oraz kolportaż materiałów informacyjnych.

Spot kinowy był emitowany w kinach Helios i Multikino w maju 2023r przed każdym seansem i stanowił całość większej kampanii mediowej opartej o kina, social media, szkolenia dla nauczycieli i dystrybucję materiałów informacyjnych.

Kampania społeczna w formie reklam wideo i spotów w telewizji oraz internecie stanowi potężny instrument komunikacji, mający na celu wpływanie na opinię publiczną oraz promowanie określonych zachowań, wartości lub społecznych przesłań.
Zwiększa świadomość społeczną na temat określonego problemu, lub inicjatywy, przyciągając uwagę widzów za pomocą silnego przekazu wideo. Pozwalają na kształtowanie postaw, edukację i budowanie zaangażowania w sprawach związanych z bezpieczeństwem, akceptacją, zdrowiem i innych ważnych aspektach współżycia społecznego. Powszechnie akceptuje się ich szokujący przekaz, dzięki czemu łatwo zapadają w pamięć. Zaletą kampanii społecznych jest także ich szeroki zasięg, przy jednoczesnej możliwości docierania do wybranej grupy odbiorców. Podmiotami najczęściej zamawiającymi kampanie społeczne są fundacje, organizacje pozarządowe oraz samorządy lokalne.

 

Zadanie

Stworzenie animowanego spotu do kin - od koncepcji po gotowy produkt

 • Założenia

  Film ma być spójny wizualnie z przygotowanymi wcześniej materiałami drukowanymi

 • Klient

  Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku

 • Animacja

  Dreamspell Agency

 • Nagrania

  XVoice

Napisz co o tym sądzisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona używa ciasteczek.